Offline verzia Liturgického kalendára 2020 

Na tejto stránke nájdete informácie ohľadom Liturgického kalendára, ktorý môžete používať na zariadeniach, kde nemáte alebo nechcete používať pripojenie na internet – tzv. off-line verzia. Poskytujeme Vám ich v rôznych formátoch.


Dostupné formáty:

 • Aplikácie pre Android

 • Aplikácia pre iOS

  Aplikáciu Liturgického kalendára pre zariadenia Apple nájdete na tejto stránke iTunes.

 • Formáty elektronickej knihy ePUBMOBI

  Tieto formáty sú schopné priamo čítať okrem čítačiek elektronických kníh aj mnohé inteligentné zariadenia (iPad, iPhone, tablety, smartfóny, ...). So špeciálnou aplikáciou môžete čítať tento formát takmer na akomkoľvek zariadení. Vhodné aplikácie pre Vaše zariadenie nájdete napríklad na tejto anglickej stránke, alebo jej automatickom preklade cez Google translate. Výber je široký, môžete si vyskúšať viac možností a nájsť tú, ktorá Vám bude najviac vyhovovať. Pre zaujímavosť na stránke nájdete aj aplikácie na čítanie pre hracie konzoly :D. Ak chcete používať mobil a nenašli ste aplikáciu konkrétne pre jeho systém, pozrite si sekciu „Cell phones“ / „Mobilné telefóny“ – nachádzajú sa tam programy pre jazyk JAVA, ktorý podporuje väčšina mobilných telefónov (aj starších).

  Otvorením publikácie sa nedostanete na aktuálny deň, ale aplikácia si pamätá pozíciu, kde ste čítanie skončili. Pri pravidelnom používaní preto nevzniká žiaden problém. Publikácia obsahuje odkazy na rýchly prechod na predchádzajúci a nasledujúci deň. Na rýchly prechod na ľubovoľný dátum je možné použiť obsah publikácie, ktorý je kedykoľvek k dispozícii.

  + jeden súbor
  + veľkosť písma a font nastavuje zariadenie prípadne aplikácia
  + dostupné sú aplikácie na čítanie pre množstvo zariadení
  + väčšinou možnosť vybrať si aplikáciu podľa svojich preferencií
  + rozšírené funkcie podľa aplikácie (obsah, vyhľadávanie, záložky, ...)

  – niekedy potrebná inštalácia špeciálnej aplikácie

 • Predgenerované HTML súbory

  Tento formát predstavuje zjednodušenú verziu stránky tak, ako je na internete. V princípe by mala fungovať na všetkých zariadeniach, ktorých internetový prehlidať umožňuje zobrazovať stránky z pamäte, disku, alebo iného média. Sú to napríklad notebooky, tablety či mobily.

  + väčšina zariadení podporuje html formát štandardne
  + čítanie možné v bežnom internetovom prehliadači
  + po otvorení sa dostanete na aktuálny deň (pri zapnutom javascript-e a správnom dátume v zariadení)

  – veľké množstvo súborov (viac ako 380)
  – nie vždy vyhovujúce zobrazenie v štandardnom (predinštalovanom) prehliadači

Iné formáty

Do ďalších formátov sa dajú vyššieuvedené skonvertovať. Je možné použiť online služby na internete, napríklad na ebook.online-convert.com. Podobné služby poskytuje aj voľne šíriteľný program Calibre – stiahnuť si ho môžete na domovskej stránke projektu.